U Sarajevu su danas maturanti iz gotovo svih gradova sa područja Bosne i Hercegovine prisustvovali najvećem testiranju za stipendije, organizovanom na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu (IUS).

Dinka Hodžić i Zerina Modronja su dvije mlade Bosanke koje su odlučile ostaviti život u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) te se vratiti u Bosnu i Hercegovinu kako bi svoje obrazovanje nastavile na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu (IUS).

Zovem se Samra Hodžić i studentica sam ekonomije na Internacionalnom Univerzitetu u Sarajevu. Posljednjih šest mjeseci sam provela na Erasmus+ razmjeni na univerzitetu İstanbul Şehir. To je također bilo najljepši dio mog studija do sada.

Zovem se Mujo Adžemović, i student sam Međunarodnih odnosa na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu.

Internacionalni univerzitet u Sarajevu, kao savremena obrazovna ustanova, integriran je u univerzitetsku zajednicu i jedan je od najboljih Univerziteta u Sarajevu. Nositelj je kvalitetnog i liderskog obrazovanja u BiH te naučnog i stručnog rada ne samo na našim već i na evropskim prostorima.

Pages