Održano drugo testiranje za stipendije

U srijedu, 14. juna 2017. godine Internacionalni univerzitet u Sarajevu (IUS) upriličio je drugo testiranje za stipendije u 2017-toj godini. Ovo je još jedno očitovanje trajnog i aktivnog nastojanja ove institucije da svim maturantima iz Bosne i Hercegovine i regiona pruži pravednu i jednaku priliku za ostvarivanje stipendije na IUS-u.

Testiranju za stipendije, održanom u sportskoj sali IUS-a, je pristupilo oko stotinu učenika iz svih dijelova Bosne i Hercegovine, što je jasan indikator velikog interesovanja za studiranje na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu.

Ispit se sastoji od pitanja iz polja matematike i općeg znanja te studenti na osnovu rezultata mogu ostvariti stipendije između 55% i 100% za studiranje na IUS-u.

Preko 2200 učenika iz cijele Bosne i Hercegovine i susjednih zemalja su pristupili na jednom od testiranja održanih ove godine te broj interesanata za studiranje na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu raste iz godine u godinu.